Aktualności

Kozucha – Kłamczucha

DSC07076

W dniach 9 i 10 kwietnia 2018 r. w naszym przedszkolu „gościła” Kozucha – Kłamczucha  – bohaterka bajki Janiny Porazińskiej, która dla zabawy i swojej wygody kłamie jak najęta. Skłonność do kłamstwa omal nie doprowadziła jej do zguby. Jednak po kolei:

Pewna gospodyni kupiła sobie kozę, która okropnie kłamała. Do pasienia kozy została przyjęta Zazulka, która starannie zajmowała się zwierzęciem, jednak koza zawsze mówiła gospodyni, że jest głodna i spragniona. Rozzłoszczona pani wygnała Zazulkę z domu. Następnego dnia sama poszła paść zwierzę. Po powrocie do domu koza po raz kolejny skłamała. Przed złością gospodyni koza uciekła do lasu. Zajęła dom lisa, wypędzając go. Pomóc lisowi próbował wilk, niedźwiedź i jeż. Temu ostatniemu wreszcie się udało. Przez komin spadł kozie na grzbiet i zaplątał się w jej sierść, kłując boleśnie. Płaczącą kozę znalazła Zazulka. Pomogła odczepić jeża. Następnie obie wróciły się do gospodyni. Koza obiecała nigdy już nie kłamać.

Nie byłoby w tym nic nietypowego, gdyby nie to, że w role bohaterów bajki wcieliły się nasze  panie nauczycielki i wystawiły spektakl przed przedszkolną widownią, która z ogromnym uznaniem przyjęła występ swoich pań.

Pieniądze zebrane z biletów zostaną przeznaczone na pomoc Weronice Kaliwodzie. Wszystkim zaangażowanym w akcję serdecznie dziękujemy.

 

Opracowała: Jolanta Strześniewska

13.04.2018