Aktualności

KONKURS RECYTATORSKI W DROBINIE

20180420_104346

W dniu 20 kwietnia w Miejsko – Gminnym Przedszkolu w  Drobinie odbyła się kolejna edycja konkursu recytatorskiego pod hasłem „Dziecięce spotkanie z poezją”. Patronem całego wydarzenia był Teatr Dramatyczny oraz Książnica Płocka.

Nasze przedszkole reprezentowało troje dzieci: Katarzyna Bojanowska z grupy Pszczółki oraz Stanisław Kosuniak i Alicja Kosiba z grupy Biedronki. Przedstawiciele naszego przedszkola zaprezentowali utwory: „Sześciolatek kraj swój zna” A. Wacławskiego, „Warszawa” I. Salach oraz „Symbole narodowe” A. Dziechciarczyk.

Konkurs poświęcony był twórczości polskich pisarzy. Uczestniczyło w nim kilka placówek. Celem konkursu było rozbudzanie u dzieci zainteresowań literaturą, dostarczenie przedszkolakom doznań estetycznych i emocjonalnych wypływających z jej piękna oraz umożliwienie zaprezentowania swoich umiejętności recytatorskich przed większą publicznością. Wszyscy mali artyści stanęli na wysokości zadania. Bez stresu, z wielkim zaangażowaniem, w specjalnie przygotowanych strojach i z ciekawymi rekwizytami, recytowali  wiersze. Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami oraz pamiątkowymi dyplomami i upominkami. Zadowoleni i uśmiechnięci wrócili do przedszkola.

 

Opracowała: Joanna Pilichowska

27.04.2018