Aktualności

Spotkanie z pisarzem Przemysławem Wechterowiczem

DSC07593

Dnia 05.06.2018r. nasze przedszkole gościło szczególnego gościa. Był nim Przemysław Wechterowicz, autor wielu książek dla najmłodszych. Organizatorem spotkania była Filia biblioteczna w Nowych Proboszczewicach. Autor w zabawny sposób przedstawił się dzieciom. Już na samym początku stworzył otwartą i przyjazną atmosferę. W trakcie  spotkania zapoznał przedszkolaki ze swoją twórczością.  Opowiadał i pokazywał na kartach książek przygody bohaterów stworzonych przez siebie historii zamieszczonych w książkach takich jak: „Wielkie marzenia”, „Mrówka wychodzi za mąż” oraz „W pogoni za życiem”.  Przedstawiając bohaterów książki „Wielkie marzenia” zachęcał dzieci do opowiedzenia o swoich marzeniach. Największe emocje wzbudziła jednak książka „W pogoni za życiem”. Historia bohaterki o imieniu Jętka, która pomimo krótkiego życia, żądna wrażeń wyrusza na podbój Nowego Jorku.

Podczas spotkania z naszymi przedszkolakami pan Przemysław bardzo szybko zdobył sobie ich sympatię dzięki dużemu poczuciu humoru, świetnemu dialogowi z dziećmi i umiejętnościom aktorskim. Spotkanie zakończyło się przybiciem przez wszystkie dzieci symbolicznej piątki z autorem, po czym można było kupić jego książki i poprosić o autograf z dedykacją.

Opracowała: Joanna Kaliwoda

08.06.2018