Aktualności

Współpraca z biblioteką

Książka ma ogromny wpływ na rozwój dziecka. Aby pogłębiać zainteresowania czytelnicze,  nasze przedszkole kontynuuje współpracę z miejscową biblioteką publiczną.

W poniedziałek 22 października  dzieci z grupy Żółwiki wybrały się do biblioteki znajdującej się w budynku przedszkola. Przedszkolaki dowiedziały się od pani bibliotekarki jaka jest różnica między biblioteką a księgarnią, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachowywać, jak chronić książki przed zniszczeniem. Spotkanie to przybliżyło przedszkolakom literaturę dziecięcą. Dla dzieci było to pierwsze spotkanie z tak dużym zbiorem książek. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały żelowe żelki. Żegnając się z „ciocią” zapewniały, że ponownie odwiedzą to ciekawe miejsce razem z rodzicami, by zapisać się do biblioteki i wypożyczyć interesujące ich książeczki.

Natomiast w dniu 29 października odbyło się spotkanie z bajką. Bibliotekarka przedstawiła nam pewna historię „Kubusia Puchatka”, który w tym miesiącu obchodził urodziny. Było to ciekawe doświadczenie ponieważ historia została przedstawiona za pomocą teatrzyku Kamishibai.

 

Opracowała:

Joanna Kaliwoda

02/11/2018