Aktualności

Święto Niepodległości i Rekord dla Niepodległej

W piątek 9 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy 100- lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dzień, dzieci z grupy Sówki, Orliki i Tygryski przygotowały apel dla pozostałych grup przedszkolnych. Dzieci tego dnia do przedszkola przyszły ubrane na galowo, a słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym. Wspólne spotkanie rozpoczęliśmy od zaproszenia pocztu flagowego i odśpiewania hymnu narodowego. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego. Dzieci zaprezentowały wiersze oraz pieśni patriotyczne m.in. Rotę, Raduje się serce i Rozkwitały pąki białych róż.

Po zakończeniu części artystycznej wszystkie przedszkolaki wzięły udział w quizie o tematyce dotyczącej naszego kraju.

Ponadto nasze przedszkole wzięło udział w ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej” zorganizowanej przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży, w związku z tym o godzinie 11:11 wszyscy ponownie odśpiewaliśmy nasz hymn państwowy.

 

Opracowała:

Justyna Lipczyńska

13/11/2018