Aktualności

III Konkurs Recytatorski „Muzyka w wierszach”

Nasze przedszkole oraz Filia biblioteczna w Nowych Proboszczewicach już po raz trzeci zorganizowały Konkurs Recytatorski „Muzyka w wierszach”. W tym roku dzieci zaprezentowały się w środę 27 marca.

Przedszkolaki recytowały wiersze, które opowiadały o muzyce. Mali artyści wykazali się wspaniałymi umiejętnościami recytatorskimi i aktorskimi.  Poziom był bardzo wysoki. Każdy z uczestników zachwycił wdziękiem i niepowtarzalną interpretacją utworów. Jury nagrodziło w każdej z dwóch kategorii wiekowych laureatów za zajęcie I, II i III miejsca nagrodami rzeczowymi. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz książki. Impreza miała na celu popularyzację literatury, zainteresowanie dzieci poezją, a także rozwijanie zdolności recytatorskich i wzmacnianie emocjonalne dzieci podczas występów publicznych. Występom dzieci towarzyszyły wielkie emocje i ogromne podekscytowanie.

Życzymy wszystkim przedszkolakom dalszych sukcesów, motywacji do brania udziału w konkursach, ale przede wszystkim dobrej zabawy podczas recytacji utworów. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i zapraszamy ponownie za rok!

 

Opracowała:

Joanna Kaliwoda

29/03/2019 r