Aktualności

Tydzień Preorientacji Zawodowej

Od listopada 2018 roku realizowaliśmy w naszym przedszkolu Program Preorientacji Zawodowej.

Przez cały ten czas poznawaliśmy różne zawody, których przedstawicielami byli zarówno nasi rodzice, jak i osoby mijane każdego dnia w drodze do przedszkola. Tak więc wiemy jak wygląda praca sprzedawcy, strażaka, ratownika medycznego, laboranta, fryzjerki, żołnierza, policjanta, pielęgniarki, bibliotekarki, kucharza, aktora, pisarki, ogrodnika, nauczyciela, animatora, funkcjonariusza służby więziennej, iluzjonisty, garncarza, muzyka, cyrkowca i wielu, wielu innych osób.

W dniach od 1 do 5 kwietnia 2019 r. odbył się z kolei w naszym przedszkolu Tydzień Preorientacji Zawodowej, podczas którego podsumowywaliśmy wszystkie zdobyte dotychczas wiadomości. W tych szczególnych dniach pokazaliśmy co nam w sercach gra. Od poniedziałku prezentowaliśmy galerię prac dzieci, informującą widzów o tym, kim chcą zostać w przyszłości nasze przedszkolaki. We wtorek odwiedziła nas zaprzyjaźniona pani Bogusia z Biblioteki Publicznej w Proboszczewicach, aby ponownie zaprosić nas do niesamowitego świata bajek i baśni. Środa upłynęła nam pod hasłem talentów, gdyż każdy śmiałek mógł zaprezentować talent jaki posiada w Przedszkolnym Przeglądzie Artystycznym Mam Talent. Ostatnie dwa dni tygodnia próbowaliśmy znaleźć odpowiedź na pytanie: Co trzeba zatem robić, aby zostać w życiu tym, kim chcemy i robić to, co chcemy, w myśl zasady, że ten, dla kogo praca jest pasją, nie przepracuje ani jednego dnia…

 

Opracowała: Jolanta Strześniewska

17.04.2019 r.