Aktualności

Wizyta Przedszkolaków w Ochotniczej Straży Pożarnej

W dniu 26 kwietnia 2019 roku, dzieci z grupy Zajączki i Żółwiki wraz z wychowawczyniami wybrały się do Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowych Proboszczewicach, aby poznać tajniki pracy strażaków. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do różnych wypadków nie tylko  samochodowych.
Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie – ten współczesny, jak i ten zabytkowy. Dzieci mogły je z bliska oglądać oraz podziwiać wyposażenie. Przez chwilę wszyscy uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak strażacy, przymierzając hełm strażacki, a nawet umundurowanie. Przedszkolaki wykazały zainteresowanie spotkaniem podczas którego nabyły cenną wiedzę, która utrwalana będzie przy każdej okazji.
Za miłe spotkanie dzieci podziękowały strażakom i życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwieństwami losu. Po wizycie w straży dzieci przyznały, że ten zawód chociaż jest niebezpieczny to bardzo im się podoba.

Opracowała

Jolanta Strześniewska

29/04/2019