Aktualności

Przedszkolaki w JuraParku

W poniedziałek 27 maja przedszkolaki z najstarszych grup wybrały się na długo oczekiwaną wycieczkę do JuraParku w Solcu Kujawskim. Głównym celem wycieczki było poznanie prehistorycznego świata dinozaurów, dostrzeżenie zmienności gatunków oraz poszerzenie zainteresowań dzieci.

Nasz pobyt rozpoczęliśmy od seansu w Kinie Emocji 5D, dzięki któremu mogliśmy pobudzić wszystkie nasze zmysły. Nie opuszczając fotela udaliśmy się w podróż do przerażająco realnego świata dinozaurów.

Następnie zwiedziliśmy Muzeum, gdzie mogliśmy zobaczyć skamieniałości oraz wiarygodne rekonstrukcje prehistorycznych zwierząt. Ponadto mogliśmy obejrzeć wymodelowane środowisko morskie sprzed wielu milionów lat. Szczególną uwagę zwróciliśmy na część ekspozycji poświęconej poszczególnym odkryciom paleontologicznym.

Po zwiedzaniu nadszedł czas na warsztaty płukania „złota”. W specjalnie przygotowanych korytach z płynącą wodą, dzieci posługując się misą oddzielały „cenny kruszec” od pozostałych osadów. Dzięki tym warsztatom mogliśmy przekonać się jak pracochłonnym zajęciem jest poszukiwanie złota.

Dzieci uczestniczyły także w spacerze z przewodnikiem wśród prehistorycznych stworzeń po specjalnie przygotowanej ścieżce edukacyjnej, przedstawiającej poszczególne okresy ery dinozaurów. Wzdłuż trasy rozmieszczone zostały rekonstrukcje dinozaurów w naturalnych rozmiarach oraz liczne plansze informacyjne. Spacer umożliwił dzieciom zapoznanie się z różnorodnością i niesamowitością tego zaginionego już świata.

Na samym końcu naszego pobytu dzieci miały możliwość skorzystania z placu zabaw mieszczącego się na terenia JuraParku.

Opracowała:

Justyna Lipczyńska

29/05/2019 r.