Aktualności

Wycieczka do Straży Pożarnej

W piątek 14 czerwca dzieci z grupy Tygryski, Wiewiórki, Orliki oraz Sówki odwiedziły Jednostkę Ratowniczo- Gaśniczą nr 1 Państwowej Straży Pożarnej w Płocku.

W siedzibie straży dzieci zostały przywitane przez pełniących dyżur strażaków, którzy czekali już na nasze przybycie. Strażacy zademonstrowali przedszkolakom swoją niebywałą sprawność zjeżdżając do nas po rurze oraz przebierając się błyskawicznie w strój bojowy.

Podczas spotkania zwiedzaliśmy pomieszczenia jednostki m.in. miejsce przyjmowania zgłoszeń oraz garaże, w których mogliśmy nie tylko obejrzeć z bliska i przymierzyć strój strażaka, ale także poznać dokładnie wyposażenie wozów strażackich.

Przy pomocy dzielnych strażaków przećwiczyliśmy umiejętność lania wody ze strażackiego hydrantu. Największa zabawę miały dzieci z grup starszych, które miały możliwość ochłodzić się w ten upalny dzień. Następnie dzieci z grupy Sówki i Orliki wybrały się do Pizzerii Gruby Benek na deser lodowy.

Dziękujemy tacie Mikołaja, który zaangażował się w zorganizowanie zajęć  dla naszych przedszkolaków w siedzibie Straży Pożarnej.

Opracowała:

Justyna Lipczyńska

17/06/2019 r.