Aktualności

Dzień Drzewa

W ramach prowadzonej w naszym przedszkolu innowacji pedagogicznej „Mały miś w świecie wielkiej literatury. Edukacja czytelnicza dzieci w wieku przedszkolnym”, której jednym z celów jest działalność proekologiczna, obchodziliśmy Dzień Drzewa. Jest to międzynarodowa akcja sadzenia drzew, obchodzona w coraz większej liczbie krajów świata. Nie mogło jej zabraknąć również w naszym przedszkolu. Dzieci wraz z nauczycielami zdecydowały o posadzeniu w naszym ogrodzie przedszkolnym jarzębiny, która będzie wzrastała wraz z nimi. Przy tej okazji przedszkolaki  zapoznały się z celem oraz sposobem sadzenia drzew, a także z ich budową. Miejmy nadzieję, że takie akcje sprawią, że nasz świat stanie się bardziej zielony, a jego mali obywatele od małego o niego dbając, będą dorastać w otoczeniu przyrody i świeżego powietrza.

Opracowała:

Marta Piórkowska

14/10/19