Aktualności

Jesienią w Grupie Motylki…

Jesień to kolorowa i wyjątkowa pora roku, wraz z jej nadejściem przedszkole ponownie stało się dla dzieci „drugim domem”, do którego chętnie przychodzą.

Pod koniec września pełną parą ruszyły zajęcia dodatkowe oferowane w naszej placówce. Dzieci chętnie uczestniczą w nauce języka angielskiego. Potencjał językowy małego przedszkolaka jest ogromny. Dzieci odbierają język obcy jako zabawę i nabywają umiejętności językowe w ten sam sposób, w jaki uczą się języka ojczystego. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszą się również, dodatkowe zajęcia muzyczno-ruchowe oraz judo. Wszystkie dzieci chętnie tańczą, uczą się nowych piosenek, poznają nowe instrumenty muzyczne. Natomiast zajęcia Judo  umożliwiają  rozładowanie nadmiernej energii oraz  pozytywnie wpływają na rozwój koordynacji ruchowej dzieci.

Słoneczne dni jesienne sprzyjają spacerom, nie zapominając o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym,  dzieci podziwiają piękno przyrody i odkrywają  jej sekrety, a także obserwują zmiany zachodzące w przyrodzie, zbierają „jesienne skarby”- liście, kasztany, żołędzie, kawałki kory itp. Przez wiele jesiennych tygodni mają być one ozdobą i materiałem do prac plastycznych w kąciku przyrodniczym przedszkola, gdyż jesień dla dzieci jest inspiracją do wykonania wielu ciekawych prac z tworzywa przyrodniczego.

 

Opracowała: Bogumiła Kikolska

22.10.2019 r.