Aktualności

Uroczyste obchody Święta Niepodległości

„Przez długie 123 lata
Nie było nas na mapie świata
I jak to czasem mówią dorośli
Wtedy nie było niepodległości…”

„Co to jest niepodległość? Teraz wiem już na pewno…. – takie słowa można było usłyszeć w piątek 8 listopada w Przedszkolu w Nowych Proboszczewicach.
W tym dniu w sposób niezwykle szczególny uczciliśmy 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszystkie dzieci tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście, a na ich piersi widniały kotyliony w barwach narodowych. Uroczystość rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie najstarsze grupy: Motylki, Pszczółki i Wiewiórki zaprezentowały program artystyczny śpiewając pieśni patriotyczne oraz recytując wiersze o naszej Ojczyźnie. Zwieńczeniem uroczystości było wspólne odśpiewanie piosenki pt. „Kocham Cię Polsko!”. Występ przedszkolaków, ich zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzony został ogromnymi brawami wspaniałej publiczności.

Nasze przedszkole wzięło również udział w akcji „Szkoła do hymnu”, zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. W ramach tego przedsięwzięcia o godz. 11:11 ponownie odśpiewaliśmy nasz hymn „Mazurek Dąbrowskiego”.

 

Opracowała

Anna Pietrzak

12/11/2019 r.