Aktualności

Wizyta Świętego Mikołaja w przedszkolu

Mikołajki w przedszkolu to ważne wydarzenie dla wszystkich dzieci. Już pod koniec listopada przedszkolaki z Nowych Proboszczewic, pod okiem swoich pań ,,pisały” listy do Mikołaja, w których przedstawiały swoje marzenia dotyczące upragnionych prezentów.

W dniu 5 grudnia w naszym przedszkolu pojawił się długo oczekiwany gość – Święty Mikołaj. Już od samego rana przedszkolaki nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka, zapowiadającego Jego przybycie. Kiedy się pojawił cała sala powitała Go głośnymi oklaskami. Gość z Dalekiej Północy wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach przedszkolaków. Wraz z Mikołajem odwiedził nas również wójt gminy Sławomir Wawrzyński. Najmłodsze grupy: Sówki, Żabki i Biedronki przygotowały bożonarodzeniowe  piosenki i wiersze, które specjalnie na tą okazję zaśpiewały i wyrecytowały. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze. Przedszkolaki wykazały się wiedzą o życiu i zwyczajach przybyłego gościa. Po zapewnieniach, że będą się starały zachowywać grzecznie w domu i w przedszkolu – Mikołaj obdarował dzieci wspaniałymi prezentami. Miłym akcentem spotkania były wspólne zdjęcia z naszym gościem.

Na zakończenie spotkania Mikołaj życzył wszystkim dzieciom oraz pracownikom przedszkola zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia. Obiecał, że powróci do nas za rok.

 

Opracowała: Joanna Kaliwoda

09/12/2019 r.