Aktualności

Biedronki i Pszczółki w „Kinie za Rogiem”

We wtorek, 3 grudnia, przedszkolne Biedronki i Pszczółki odwiedziły Kino za Rogiem, aby obejrzeć Zimowe przygody Jill i Joy, podczas których główne bohaterki filmu pomagały potrzebującym Malutkim. Przed projekcją filmu, odbyła się krótka pogadanka, podczas której próbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie czy warto pomagać innym, nie tylko ludziom ale również zwierzętom i przyrodzie. Nasze przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w dyskusji, gdyż doskonale znały odpowiedź na postawione pytanie. Dzieci uznały, że nie tylko warto ale i trzeba pomagać innym, co robią będąc w przedszkolu –  zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska, zbiórka żywności na święta, zbiórka groszy na Górę Złota czy wreszcie zbiórka plastikowych nakrętek dla chorej dziewczynki. Jesteśmy dumni z postawy naszych przedszkolaków i wiemy, że zawsze możemy liczyć na ich pomoc.

 

Opracowała: Jolanta Strześniewska

4/12/2019 r.