Aktualności

Ferie z WOPR

Ferie to czas odpoczynku, zabaw na śniegu, szaleństw na sankach i lodowisku. W trosce o bezpieczeństwo naszych przedszkolaków, 24 stycznia nasze przedszkole odwiedzili ratownicy z płockiego WOPR. Spotkanie z ratownikami miało na celu uświadomienie dzieciom, jak ważne jest, by zimą nie być lekkomyślnym i nie wchodzić na zamarznięte akweny, ponieważ są one bardzo niebezpieczne. Ratownik Kuba razem z ciocią Moniką przypominali o przykrych skutkach wchodzenia na kruchy lód, zjeżdżania na sankach w pobliżu jezdni oraz odpowiednim ubiorze podczas wychodzenia zimą na dwór. Te niezwykle cenne informacje zostały przypomniane właśnie teraz, kiedy za chwilę rozpoczynają się ferie zimowe. Dowiedzieliśmy się również na czym polega praca ratownika i jak można nim zostać. Niewątpliwie największą atrakcją spotkania był pies ratownik – Orion. Chętne i odważne dzieci mogły go pogłaskać. Jeszcze raz dziękujemy za przekazanie cennych wskazówek dotyczących bezpiecznych ferii.

Opracowała: Joanna Krzemińska