Aktualności

Spotkanie z policjantami

W dniu 1 czerwca  do naszego przedszkola przybyli policjanci z Posterunku Policji w Starej Białej. Spotkanie odbyło się w dwóch najstarszych grupach przedszkolnych.

Podczas spotkania funkcjonariusze przybliżyli dzieciom zadania, jakie najczęściej wykonują policjanci podczas służby, a także omówili zagadnienia związane z ruchem drogowym. Podczas wizyty przedszkolaki utrwaliły zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, przypomniały symbole kolorów świateł sygnalizatora, znaczenie charakterystycznych znaków drogowych i oznakowanie przejścia dla pieszych. Policjanci przypomnieli także numery alarmowe i sytuacje w jakich należy z nich korzystać.

Nasze przedszkolaki posiadają takie wiadomości i swoją wiedzą podzieliły się z naszymi gośćmi. Pokazały również, że są odpowiedzialni i wiedzą, jak należy się zachowywać na drodze i w najbliższym otoczeniu.

Na koniec spotkania dzieci miały okazję obejrzeć policyjny radiowóz na parkingu przedszkolnym i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na jego tle.

Była to bardzo pouczająca lekcja o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa, która na pewno pozostanie dzieciom na długo w pamięci!