Aktualności

Ratownik medyczny w naszym przedszkolu

IF

We wtorek, 10 stycznia 2017r., gościliśmy w naszym przedszkolu pana Damiana Czajkę ratownika medycznego z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku. Dzieci miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Uczyły się w jaki sposób można komuś pomóc, zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc. Przedszkolaki poznały działanie sprzętu ratującego ludzkie życie oraz ratowały poszkodowanego Pana Misia. Dzieci przypomniały sobie numery telefonów ratunkowych oraz dowiedziały się w jaki sposób rozmawiać przez telefon z dyspozytorem: trzeba się przedstawić, powiedzieć gdzie się znajduje, co się stało i dlaczego potrzebuje pomocy.