Aktualności

Wizyta grupy „Motyków” w Bibliotece

IF

Wprowadzanie dzieci w świat literatury rozpoczyna się od wczesnych lat. Już małe dzieci
z zaciekawieniem oglądają z dorosłymi ilustracje, rozpoznają w książkach bliskie im elementy rzeczywistości. Stopniowo literatura, zwłaszcza w przedszkolach, towarzyszy dzieciom prawie, na co dzień.

Dnia 24 marca 2017r.  dzieci z grupy „Motylki” w ramach realizowanego programu
„Z książką w krainie fantazji”, z wielką radością odwiedziły ponownie  bibliotekę znajdującą się na terenie naszego przedszkola. Tematyką przewodnią spotkania była „Wiosna”. Przedszkolaki brały aktywny udział w zajęciach, słuchały bajki pt.: „Wiosenne zabawy”, czytanej przez p. Bogumiłę Kaliwodę, a także rozwiązywały zagadki na temat oznak wiosny w przyrodzie (kwiatów, drzew, ptaków, zwierząt).

Na zakończenie spotkania, dzieci kolejno oddawały wypożyczone książeczki oraz wypożyczyły nowe do sali przedszkolnej, by móc je oglądać i słuchać w przedszkolu.

Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się wybrane, kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały i komentowały oglądane obrazki. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów atmosferze. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy i słodkim poczęstunkiem. Dzieci obiecały również pani bibliotekarce, że niedługo znów ją odwiedzą.