Aktualności

Działania Próbnej Gromady „Tropiciele” przy Przedszkolu w Nowych Proboszczewicach w marcu 2018

28238054_1837527242984708_5747951975334424965_o

Na zbiórkach zuchy zajmowały się trzecim i czwartym Prawem Zucha:

  1. Zuch mówi prawdę.
  2. Zuch pamięta o swoich obowiązkach.

oraz nadal realizują sprawność podróżnika.

Gawęda, opowiedziana przez druhnę, wprowadziła w temat przewodni zbiórki. Opowiadała o dziewczynce, która nie lubiła sprzątać i magicznym sposobem przeniosła się do Bałaganowa. Następnie zuchy rysowały i opowiadały o swoich obowiązkach. Później przyszedł sprawdzian… Zuchy zrobiły wielkanocne zajączki, malując, rysując i klejąc… i musiały pamiętać o swoich obowiązkach po zajęciach. Zuchy również wcieliły się w rolę detektywów, by móc rozwiązać szyfr w tajemniczym miejscu. Następnie podjęliśmy się kolejnego zadania i jak przystało na prawdziwych detektywów, założyliśmy naszą zuchową kartotekę, w której złożyliśmy nasze odciski palców.

Zuchy wiedzą w jaki sposób oznaczone są szlaki turystyczne. Podczas krótkiej gry terenowej stworzyły plakat przedstawiający obiekty warte zobaczenia w najbliższej okolicy. Następnie, jak na podróżnika przystało, odszukiwali je na mapie Proboszczewic. Nasze „szóstki”: Lwy i Lisy, dzielnie radziły sobie z zadaniami, pomagając sobie wzajemnie. Na kolejnej zbiórce realizującej sprawność podróżnika, zuchy miały bardzo ważne zadanie – odnaleźć atrybuty podróżnika, które zostały ukryte w terenie. Po omówieniu wszystkich zdobyczy i wyjaśnieniu do czego one służą okazało się, że ktoś zostawił naszym zuchom plecak Podróżnika, w którym znaleźliśmy list od zucha z innego kraju. W liście była informacja o tym, żebyśmy przygotowali się na odwiedziny zuchów z Argentyny. Pierwszym zadaniem do wykonania było odnalezienie na mapie położenia Polski i Argentyny oraz określenie jaki środek transportu byłby najlepszy i najbezpieczniejszy dla zuchów – po czym zaprojektowaliśmy dla nich indywidualne i oryginalne bilety lotnicze. Kolejnym zadaniem było urządzenie biura podróży i zrobienie plakatu informacyjnego  – to był szczególny punkt zbiórki, ponieważ nasze zuchy w pełni zaangażowały się w to zadanie!:) Natomiast na koniec nauczyliśmy się piosenki „Lubię podróże”, którą moglibyśmy zaśpiewać przybyłym zuchom z dalekiego kontynentu.

W dzień urodzin założyciela skautingu Sir. Roberta Baden-Powella odbył się biwak dla zuchów i harcerzy organizowany przez Hufiec Płock. Wzięło w nim udział ponad 300 osób. Uczestnicy w piątek wieczorem wzięli udział w grze integracyjnej, pokazie używania defibrylatora oraz wieczornicy. Nie zabrakło też naszych zuchów, zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

Czuj!

  1. Justyna Lipczyńska
  2. Agata Kowalska

 

05.04.2018 r.