Informacja o ...

Informacja o zachorowaniach

Drodzy Rodzice,

W związku z tym, że nadeszła pora przeziębień jesienno-zimowych, zwracamy się z uprzejmą prośbą o przyprowadzanie do przedszkola zdrowych dzieci, bez objawów  chorobowych i urazów.

  • Objawem chorobowych jest kaszel, katar, chrypka, podwyższona temperatura ciała, ogólne osłabienie, zmęczenie, pogorszone samopoczucie, często również zapalenie spojówek oraz wysypka.
  • Chore, czy chociażby przeziębione dziecko, stanowi zagrożenie dla innych przedszkolaków, których rodzice mają prawo oczekiwać, że w placówce przedszkolnej nic nie zagraża zdrowiu ich pociech.
  • Chory maluch nie tylko stwarza zagrożenie dla otoczenia, ale również, warto mieć na uwadze to, że niewyleczona choroba niesie ryzyko poważnych powikłań, których skutki mogą być naprawdę groźne. Konsekwencją niewyleczonego przeziębienia, jest dłuższe leczenie, czasami wymagające hospitacji szpitalnej oraz większego wymiaru zwolnienia rodziców z pracy.
  • Przypominamy również, że niezdrowe dzieci wymagają podawania leków, do czego nauczyciele nie są uprawnieni, wynika to z oczywistej reakcji organizmu na podany lek.
  • Warto pamiętać, że bezpośrednio po chorobie, dziecko też nie powinno być od razu przyprowadzane do przedszkola, jest wówczas mocno osłabione, dlatego ich organizm jest bardziej podatny na kolejne infekcje.
  • Zwracamy również uwagę na to, żeby każde dziecko przychodzące do przedszkola zabierało ze sobą czapkę i szalik, a w okresie zimowym również rękawiczki. Wychodząc na plac zabaw bądź spacer chcemy, aby każdy przedszkolak był odpowiednio ubrany.

Zdrowie i bezpieczeństwo Państwa dzieci jest dla nas priorytetem, dlatego bardzo prosimy być czujnymi, ostrożnymi i nie bagatelizować „nawet zwykłego przeziębienia”, wówczas unikniemy większej ilości zachorowań wśród naszych przedszkolaków.