GALERIA ZUCHÓW

GALERIA ZUCHÓW

Czuj!

Próbna Gromada Zuchowa „Tropiciele” została założona przy przedszkolu w Nowych Proboszczewicach w październiku 2017. Zuchy zdobywają różne sprawności, poznając nowe zawody, uczą się nowych umiejętności i współpracują ze sobą podczas rozwiązywania zadań. Założycielki gromady dh. Agata Kowalska i dh. Justyna Lipczyńska przygotowują dzieci do złożenia Obietnicy Zucha, wprowadzając cykl zbiórek o Prawie Zucha. Do tej pory zrealizowano dwa pierwsze prawa:

  1. Zuch kocha Boga i Polskę.
  2. Zuch jest dzielny.

Przy realizacji zadań pomagają nam zaproszone osoby. W tym semestrze odwiedził nas Ks. Dawid Gołębiewski oraz harcerki działające przy Szkole Podstawowej w Starych Proboszczewicach. Zuchy zdobyły sprawność „Ratownika”, wykazując się wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy, ale również poznały sposoby radzenia sobie podczas zatrucia, oparzenia i drobnych urazów: otarć, zadrapań.

Zuchy wzięły udział w biwaku organizowanym przez nasz Hufiec Płock „Raduje się serce” organizowanym 11 listopada z okazji odzyskania niepodległości przez Polskę. Wzięły też udział w konkursie zorganizowanym przez Referat Zuchowy. Zbiórki odbywają się w Przedszkolu w Nowych Proboszczewicach w środę od 16.00 do 18.15 co dwa tygodnie. Zainteresowani mogą przyjść na zbiórkę, zanim zdecydują się dołączyć do gromady. Bieżące informację umieszczane są na zuchowej tablicy ogłoszeń.

 

Opracowała: Agata Kowalska

19.02.2018 r.